-
Fine Cheesecloth (Grade 90)
Regular price From $7.99 USDRegular priceUnit price perSale price From $7.99 USD -
Flaked Salt for Cheesemaking
Regular price From $7.99 USDRegular priceUnit price perSale price From $7.99 USD -
Flavor-Enhancing Farmhouse Culture KAZU 1000
Regular price $19.99 USDRegular priceUnit price perSale price $19.99 USD -
Flora Danica Culture
Regular price From $14.00 USDRegular priceUnit price perSale price From $14.00 USD -
Greek Yogurt Kit
Regular price From $14.99 USDRegular priceUnit price perSale price From $14.99 USD -
Insulated Shipping Upgrade
Regular price $15.99 USDRegular priceUnit price perSale price $15.99 USD -
Inulin (Chicory Root Extract Fiber)
Regular price From $15.99 USDRegular priceUnit price perSale price From $15.99 USD -
Italian Cheese Culture TA60
Regular price From $14.50 USDRegular priceUnit price perSale price From $14.50 USD -
Kefir Type C Culture
Regular price $13.99 USDRegular priceUnit price perSale price $13.99 USD -
KHF Prebiotic Dietary Fiber (100% Non-GMO Fibersol-2 IP)
Regular price From $19.99 USDRegular priceUnit price perSale price From $19.99 USD -
KHF Prebiotic Dietary Fiber (Fibersol-2 Std) - NOT the Non-GMO IP
Regular price From $17.00 USDRegular priceUnit price perSale price From $17.00 USD -
Know-How Foods e-Gift Card
Regular price From $25.00 USDRegular priceUnit price perSale price From $25.00 USD -
Know-How Foods Fermentation Bomb
Regular price From $7.99 USDRegular priceUnit price perSale price From $7.99 USD -
Lactobacillus bulgaricus LB42 (single-use B-CFU pkts or you-scoop bulk jars)
Regular price From $15.00 USDRegular priceUnit price perSale price From $15.00 USD -
Lactobacillus casei LC89 (single-use B-CFU pkts or you-scoop bulk jars)
Regular price From $20.00 USDRegular priceUnit price perSale price From $20.00 USD -
Lactobacillus plantarum Lp90 (single-use B-CFU pkts or you-scoop bulk jars)
Regular price From $20.00 USDRegular priceUnit price perSale price From $20.00 USD -
Lactobacillus reuteri LR08 (single-use B-CFU pkts or you-scoop bulk jars)
Regular price From $15.00 USDRegular priceUnit price perSale price From $15.00 USD -
Lipase Powder (Mild/Calf)
Regular price From $13.00 USDRegular priceUnit price perSale price From $13.00 USD -
Lipase Powder (Sharp/Lamb/Pecorino)
Regular price From $13.99 USDRegular priceUnit price perSale price From $13.99 USD -
Lipase Powder: (Very Sharp/Kid/Capilase)
Regular price From $14.99 USDRegular priceUnit price perSale price From $14.99 USD









